Ahojte.

I když na srpen neplánuji nová focení, neznamená to, že se svému hobby nevěnuji. Již v červenci jsem zahájil práci na mém prvním kalendáři. A o jaký, že se to bude jednat kalendář? Asi bude nejlepší začít od začátku.
Už v loňském roce, když jsem fotil se slečnou Veronikou Komoňovou, vzešel od ní nápad nafotit něco pro dobrou věc. Něco, co by někomu pomohlo. Shodou okolností jsem se tou dobou domlouval na focení plesu pro jihlavské Tyflocentrum. Na plese probíhala dražba za účelem zisku prostředků na koupi kompenzační pomůcky pro nevidomé a slabozraké klienty centra. V tu chvíli se začala rodit již konkrétnější myšlenka. Co takhle nafotit kalendář, který by mohlo Tyflocentrum také zpeněžit? Přemýšlel jsem, jak celý tento projekt uchopit. Už jenom myšlenka, že by fotka mohla pomoct a udělat radost někomu, kdo se na ni vlastně nemůže podívat, mě nadchla. Začal jsem tedy přemýšlet jak takoví lidé vnímají svět, co jim pomáhá a jak se mohou někdy cítit. Na základě toho vznikl základní koncept, který se ještě i teď, po tom co část fotek je již nafocena, rozvíjí. Celý kalendář bude pojat stínovými fotkami žen zahalenými právě jen stínem. Nahota a stín má vyjadřovat zranitelnost, ale i schopnost orientovat se ve tmě. Do jednotlivých snímků budou zakomponovány smysly, jakými svět vnímají tito lidé a věci, které jim zjednodušují nebo zpříjemňují život. Do projektu se mnou jde hned několik žen a to i z řad samotného Tyflocentra a na začátku zmíněné Veroniky, za což jsem jim moc vděčný a již po prvních foceních jsem přesvědčen, že plnění našeho záměru se daří. Pokud by ještě nějaká žena chtěla podpořit dobrou věc, tak se v kalendáři nějaké místo najde. Podrobnosti rád pošlu.
Na kompletní výsledek se může těšit ten, kdo si výsledný kalendář koupí. O tom, jak a kde si budete moci kalendář koupit vás budu určitě včas informovat. Pár střípků snad budu moci ukázat i zde.

%d bloggers like this: